دکمه حقوق بشر

حمله به کاروان آزادی، حمله به کشتی های حامل فعالان حقوق بشر با ملیت های مختلف انگلیسی، آمریکایی، مالزیایی و ...، حمله به کشتی های حامل دارو و مواد غذایی برای کمک به انسان های غیر نظامی تحت محاصره در غزه، شهادت دست کم 20 نفر و مجروح شدن 50 نفر در جریان این حمله، تلاش برای فریب افکار عمومی از طریق بایکوت خبری و رسانه ای و تحریف اخبار واقعی با تیتر سازی های مضحکی مثل «کماندو های اسرائیلی در کشتی های امدادی عازم غزه پیاده شدند» و ... واقعا چه تحلیلی می تواند داشته باشد؟!

فارغ از همه معلول نگری ها آنچه بیش از همه پررنگ تر به نظر می رسد آن است که: «اسرائیل به دنبال واکنش سیاسی نظامی و انتقام جویانه در قبال بیانیه پایانی اجلاس بازنگری NPT می باشد و تلاش دارد افکار عمومی جهان را از ضرورت پیوستن این رژیم به معاهده NPT منحرف سازد».

در توضیح این مطلب باید گفت: 189 کشور با صدور بیانیه ای در اجلاس بازنگری NPT، رژیم صهیونیستی را محکوم کردند. جریان از این قرار بود که درپایان یک ماه نبرد دیپلماتیک میان ایران و کشورهای عضو جنبش عدم تعهد با آمریکا، در اجلاس بازنگری معاهده NPT، سندی به تصویب رسید که بر خلاف انتظار غربی ها در آن رژیم صهیونیستی ملزم به پذیرش این معاهده شد. از دیگر سو، مقامات آمریکا و رژیم صهیونیستی مخالفت آشکار خود را با برخی مفاد سند نهایی اجلاس نیویورک که مستقیما به برنامه هسته ای تسلیحاتی تل آویو اشاره دارد، اعلام کردند.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نیز در نطقی تصریح کرد: آمریکا به شدت مخالف تلاش ها برای اشاره مستقیم به اسرائیل است و با هرگونه اقدام که امنیت ملی رژیم صهیونیستی را تهدید کند مخالفت خواهد کرد.

صهیونیست ها هم در واکنش به سند نهایی این اجلاس، موافقت نامه امضاء شده در کنفرانس بازنگری معاهده منع گسترش تسلیحات هسته ای را مزورانه و ریا کارانه خواندند. یکی از مسوولان بلند پایه رژیم صهیونیستی در این باره مدعی شد: در این موافقت نامه تنها به اسرائیل اشاره شده و در مورد کشورهایی همچون هند، پاکستان و کره شمالی که سلاح هسته ای در اختیار دارند و از همه مهمتر ایران که در جستجوی دستیابی به این نوع تسلیحات است سکوت کرده است.

رژیم صهیونیستی با حمله به کاروان بین المللی حامل کمک های بشردوستانه برای مردم غزه، بار دیگر نشان داد هر جا که منافع نامشروع این رژیم جعلی به خطر بیفتد، از نقض قوانین و اصول بین المللی و گشودن آتش حتی بر روی شهروندان تبعه کشورهای دوست و هم پیمان خود ابایی ندارد. این اقدام غیر بشری ژیم صهیونیستی بار دیگر موضوع منطقه عاری از جنگ افزار هسته ای در خاورمیانه را تحت الشعاع قرار داد.

اما همانگونه که رئیس جمهوری اسلامی ایران نیز تاکید کرد، حمله به کاروان کمک های بشردوستانه نشانه فرو ریختن نظام استکباری و پایان کار رژیم صهیونیستی است. مخالفت های جهانی (اعم از ملت ها، دولت ها و سازمان های بین المللی) با این اقدام ضد بشری رژیم صهیونیستی نشانگر آن است که بر خلاف گذشته دکمه حقوق بشر در بسیاری از نقاط جهان فشرده شده و زنگ هشدار برای سردمداران کاخ سفید و مقامات تل آویو به صدا در آمده است.

/ 2 نظر / 58 بازدید
محمدصالح مفتاح

بسم الله؛ عرض ادب و سلام و احترام؛ دی‌روز از برادر ِعیال‌مان (!!) شنیدم که حضرتعالی دارای وبلاگ شده‌اید و بسی موجبات مسرت شد که از نزدیک (به فاصله‌ی صدها کیلومتر) وبلاگ‌تان را زیارت می‌کنم. امیدوارم بیشتر بتوانم از نوشته‌هایتان بهره ببرم. ضمناً حامد طالبی را هم از طرف بنده سلام برسان؛ یا علی مددی.

کامبیز قهرمانی

سلام علیکم ما ارادتمند شما هستیم. از اینکه لطف می کنید و مطالب نچندان قابل توجه حقیر را مطالعه می کنید بسیار سپاسگزارم. سلام شما را به رئیس محترم اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس می رسانم . التماس دعا