دانشگاه « از هفت دولت» آزاد

 

در پی انتشار این اطلاعیه فعالان سیاسی دانشجویی خواستار محاکمه سریع متهمان موضوع کشف اسناد محرمانه دولتی در دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد شدند.

محورهایی که فعالان سیاسی دانشجویی در این رابطه بر آن تاکید داشتند عبارت بود از:

1 اتهام ردیف اول و پاسخگوی قطعی، مسوولان دانشگاه آزاد و به خصوص شخص جاسبی است.

2 جاسبی باید نسبت خود را با کشف این اسناد در دانشگاه آزاد مشخص کرده و در این خصوص اعلام نظر داشته باشد.

3 -  افرادی که با پشتیبانی فکری از جریان موجود در دانشگاه آزاد دفاع می کنند (همچون هاشمی رفسنجانی به عنوان پدر دانشگاه آزاد) باید اکنون پاسخگو باشند.

4 با شرایط موجود، آیا مسوولان دانشگاه آزاد باز هم می توانند ادعای وقف اموال این دانشگاه را داشته باشند؟

5 متهمان پرونده کشف اسناد محرمانه دولتی در دانشگاه آزاد باید به سرعت محاکمه شوند.

6 مدیریت دانشگاه آزاد به مرکزی برای سوء استفاده برخی از مسوولان و همچنین ریاست این دانشگاه از جایگاه و موقعیت خود شده است.

7 با کشف این اسناد، صحت ادعاهای مطرح شده در دادگاه حوادث بعد از انتخابات مبنی بر سوء استفاده برخی از مسوولان دانشگاه آزاد از موقعیت خود بیشتر تایید شد.

8 کشف اسناد محرمانه دولتی در دانشگاه آزاد، نشان داد که این نهاد در ظاهر دانشگاه و در اصل تبدیل به یک بنگاه سیاسی و اقتصادی برای یک باند خاص شده است.

9 کشف این اسناد نشان داد که چرا مسوولان دانشگاه آزاد در مقابل تغییر ترکیب هیئت امنای این دانشگاه مقاومت می کنند و به دنبال وقف غیر قانونی اموال دانشگاه آزاد هستند؟

نکته جالب در کار مطالب فوق آن است که جاسبی رئیس از بدو تاسیس تاکنون دانشگاه آزاد در اظهارات اخیر خود مدعی شده است که در 28 سال گذشته حتی یک خلاف هم در این دانشگاه رخ نداده است.

نمی دانم شاید یکی از اصول سیاست بازی هم این است که هر چه یک ادعا عجیب و غریب تر و دیوار حاشا بلندتر باشد، تاثیرش برای قانع سازی مخاطب هم بیشتر باشد.

به هر حال متن این اطلاعیه برای من که عجیب و غافلگیر کننده نبود و فقط امیدوارم با تغییر اساسنامه دانشگاه آزاد و پس از اعلام رسمی ترکیب جدید هیئت امنای این دانشگاه از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، هیئت امنا برای معرفی رئیس جدید دانشگاه آزاد در فرصت یک ماهه اقدام کند و فارغ از فشارهای سیاسی، فردی لایق، متعهد، انقلابی و کاردان را برگزیند.

بی شک با اصلاحات اساسی، منافع باند فعلی حاکم بر دانشگاه آزاد به خطر خواهد افتاد و آنان از این به بعد نخواهند توانست دانشگاه آزاد را ملک خصوصی خویش بدانند. امید که اصلاحات صورت گرفته، دانشگاه « از هفت دولت» آزاد را به دانشگاه آزاد اسلامی تبدیل کند.

/ 0 نظر / 314 بازدید